Globaalne on-line robootikavõistlus kooliealistele - Makeblock MakeX Spark 2021


Loovad lahendused ja projektid ülemaailmsel skaalal. Võta osa, disaini oma lahendus ning jaga seda maailmaga!  

Registreeri enda huvi siin

MakeX Spark on globaalne robootikavõistus Makeblockilt, mis edendab noorte lõimitud õppimist teaduse ja tehnoloogia valdkonnas. MakeX ühendab innukad noored, kes soovivad kaasa lüüa globaalsete ja rahvusvaheliste teemade lahendamises ja selle käigus omandada uusi tehnoloogilisi ja praktilisi oskusi.


MakeX Spark Online Võistlus on projektipõhine loova disainiga programm noortele vanuses 6-13. Osavõttev meeskond peab keskenduma kindlale teemale ja mõtlema välja lahenduse tarkvara ning riistvara ehitamise kaudu. Osalejatel on võimalus kasutada käed-külge praktikat ja näidata MATIK õppe kõiki külgi. 

Makeblock MakeX Spark võistlus


Vanuseklass

6 - 9 aastased 
10-13 aastased

Tiim

1-2 õpilast ja

1-2 mentorit

Tarkvara

Programmeerimiseks võta 

kasutusele mBlock 5 


Soovituslik riistvara

Odoo - Sample 1 for three columns

Mikroarvuti

Uuri lähemalt

 

Odoo - Sample 2 for three columns

Makeblock robot

Uuri lähemalt

Odoo - Sample 3 for three columns
Asjade interneti komplekt

Uuri lähemalt

 

Odoo CMS - a big picture

 


Võistluse teema:


2020 aasta algas koroonaviiruse COVID-19 tulekuga, mis mõjutab kõiki elu valdkondi. Võistluse teema ongi tuletatud igapäeva elust ühiskonnas, teaduse ning tehnoloogia arengust ja olulistest rahvusvahelistest üritustest. Projekti sisu peaks olema lahenduskeskne ja seotud võistluste katusteemaga.

Osalejatelt oodatakse lahenduse käsitlemist erinevates aspektides ning kujutlusvõime kasutamist ja loovust nii tarkvara kui ka riistvara loomise käigus.


1. võistlus: Code for health - Kaasa tehnoloogia tervishoidu

 

Esimese võistluse teema on ajendatud ülemaailmsest pandeemiast. Võistlejad saavad jagada oma loovaid ideid sellest, kuidas hoida ja parandada inimese tervist. Näiteks võib ehitada roboti, kes kontaktivabalt viib haiglatesse ravimeid. Või ehitada erakordselt tark tööriist, mis hävitab viirused ja kaitseb inimese tervist või diagnoosib tervislikku seisundit igal ajahetkel. Kui idee on piisavalt julge ja sellel on seos inimese tervise kaitsemisega, siis oledki päästeingel, keda Makeblock MakeX võistlus otsib. 

2. võistlus: Family care - Kuidas kasutada tehnoloogia abi oma pere kaitseks?


Teise võistluse teema on lähedaste eest hoolitsemine. Võistlejad teevad projekte,

mis näitavad, kuidas on võimalik tehnoloogia abil oma lähedaste eest hoolt kanda. Mõned küsimused, millele mõelda: Kui suur on sinu perekond? Kes nad on? Kas neil on olnud tervisemuresid? Millist hoolt nad vajavad? Kas mõni pereliige vajab rohkem hoolt kui teised? Kuidas saaksid sina neid aidata?


 


Tule globaalseks tegijaks!

MakeX Global Spark veebileht

 Odoo pildi ja tekstiblokid

Kes on Insplay?

Insplay on mänguasjade maaletoojana 29 aasta jooksul inspireerinud paljusid väikeseid ja  suuri sõpru. Enamikes Eesti kodudes ja haridusasutustes on vähemalt üks meie pakutav arendav mänguasi, robot, lauamäng või pusle. Insplay kaubavalik keskendub MATIK oskuste (Matemaatika, Teadus, Tehnoloogia, Inseneeria ja Kunstid ehk inglise keeles STEAM) omandamisele ja rakendamisele.


#Kirg  Insplay missioon on inspireerida väikeseid ja suuri tulevikuoskuste arendamisel läbi mängu. Sellega panustame uude Eesti innovatsioonilainesse. Olles Eesti juhtiv robootika ja programmeeritavate nutivahendite pakkuja, aitame valdkonda edendada Eestis, Baltikumis ja maailmas. Igaaastaselt toetame enam kui 50 000 Eesti lapse programmeerimisoskuse omandamist.


Loe edasi