Õpikaaslane Kitt on disainitud 21.sajandi oskuste ettevalmistamiseks. Ennekõike on Kitt loodud suhtlemise, keele- ja kirjaoskuse arendamise soodustamiseks.

Kittil on integreeritud kaamera, mikrofon ja kõlar. Kõik andmed salvestatakse micro SD -kaardile.

Kitti saab klassiruumis kasutada väga erinevatel viisidel ja õpilase kaaslasena suudab robot toetada õppijat iseseisvate materjalide koostamisel, jagades oma õppetööd robotiga.
Seda on võimalik teha mitmel erineval viisil, näiteks: 

  • Kittiga rääkimine ja helifaili salvestamine - see on suurepärane viis iseseisvaks lugemiseks ja sõnavara täiendamiseks. Samuti on salvestamise funktsioon suureks abiks laulmisel, helitöö harjutamisel või hääldamise harjutamisel.

  • Foto tegemine tööst ja selle esitlemine Kittile - palju abi kirjatööde, kunstitööde, arvutusoskuste jms jaoks.

  • Kittile demonstreerimine ja video salvestamine - annab julguse näitlemisoskuse arendamisel, muusikariistade mängimisel, teadusliku eksperimendi läbiviimisel, keerulise kontseptsiooni selgitamisel jne. 

Odoo pildi ja tekstiblokid

Kitt on loodud toetama õppimist ka väljaspool kooli. Elukestva õppe oskuste toetamiseks on Kitt ideaalne kaaslane õppijate toetamiseks kõikjal, kus nad on. 

Kitti on testitud reisimiseks ühest kohast teise mitmesuguste kaasaskantavate kandekottide abil ja seega saab ta koos õppijatega turvaliselt koju reisida, nii on hübriidõppe võimalus tagatud. Ta on piisavalt väike ja kerge, et mahtuda näiteks koolikotti. Kitti aku peab tavakasutamise korral vastu 8 tundi. Kuna Kitt ei ühendu võrku vaid salvestab kõik failid SD-kaardile, võivad vanemad olla kindlad, et materjal, mis on salvestatud, ei jõua teisteni. Kõigile Kittsi salvestustele on juurdepääs, vaatamine, kuulamine ja kustutamine seadmes endas, ilma sülearvutita, nii et kõik juhuslikud salvestused saab kustutada seadmes endas.

Tutvu Kitti kasutusjuhendiga


Meie lapsed kasvavad väga kiiresti muutuvas maailmas ja nende õpetamine ei pruugi olla kõige lihtsam protsess. 65% algklassiõpilastest asuvad tööle ametites, mida täna ei eksisteeri. Kitt on robotkaaslane, kes valmistab teie õpilased ette 21. sajandi tarkusteks.


Humanoidrobotite arv kasvab järgneva kümne aasta jooksul väga kiiresti. Et lastel ei oleks ebamugav nende kõrval viibida ning robotitega suhelda, on Kitt suurepärane kaaslane, tutvustamaks humanoidrobotite meeldivaid külgi.  


Meie lapsed peavad arendama oma inimlikke omadusi, et olla täiskasvanuikka jõudes tehnoloogia kõrval edukas.

Maailmas, kus meie abilisteks on masinad, robotid ja tehisintellektile tuginevad seadmed, peame panustama loovusele, kaastundele, suhtlusele, koostööle ja kriitilise mõtlemise oskusele.